Mladá slovenská kapela Yelllowe úspešne zakončila leto novým singlom

Autor: Natalia Bartekova | 11.9.2014 o 23:05 | (upravené 12.9.2014 o 11:46) Karma článku: 3,12 | Prečítané:  467x

Po lete nabitom slovenskými aj zahraničnými festivalmi si kapela Yelllowe pripravila pre svojich fanúšikov príjemné prekvapenie v podobe nového singlu s názvom When I Saw You, ktorý sa čoraz častejšie ozýva z éteru slovenských rádií. 

Na rozdiel od piesni na debutovom albume, ktoré sú s výnimkou  pesničky HARD všetky v slovenčine, je tento singel v angličtine. Spevák skupiny Fero Pivovarník nám toto rozhodnutie zdôvodli takto:

Väčšina našej autorskej tvorby je v slovenčine, ale keďže máme fanúšikov aj v zahraničí, cítili sme voči nim zodpovednosť a nový singel sme naspievali v angličtine. Ale to neznamená, že budeme odteraz spievať len v angličtine. Naopak, už máme hotový nový singel v slovenčine, na ktorý si ale naši fanúšikovia budú musieť trošku počkať, keďže bol vybraný spomedzi 188 piesni medzi 6 tých, ktoré sa dostali do finále  KOŠICKÉHO ZLATÉHO POKLADU.

Obidva single produkoval Randy Gnepa, ktorý je nielen vynikajúci producent, ale aj človek na správnom mieste. A spoluprácu s ním si nesmierne vážime. Doplnil basgitarista Jaro Geci.

A na čo sa môžu fanúšikovia ešte v dohľadnej dobe tešiť ? Leto bolo pre kapelu naozaj nabité. Hovorí gitarista Jozef Dikun.  Potom, ako sme v máji odohrali niekoľko koncertov ako predkapela skvelej anglickej kapelke Peyoti for President sa to zrazu začalo na nás sypať a každý víkend sme hrali na nejakej akcii, spomeniem napr. Cibuľafest,  Dobrý festival v Prešove, Beer Fest  v Prahe, MY sme Východ, festivaly v Poľsku, Slovinsku, či DOD pivovaru Šariš. Letnú sezónu uzatvoríme ešte tromi akciami - Prakofest 13.9., JOJka v meste v Žiline 14.9 a JOJka v meste v Košiciach 21.9. Potom sa už sústredíme na Košický Zlatý poklad, zatvoríme sa do skúšobne, kde budeme cvičiť nové veci, zháňať peniaze od sponzorov, aby sa nám podarilo vydať aj náš druhý album, na ktorý už máme materiálu viac než dosť. 

Podľa slov členov kapely je nový  singel WHEN I SAW YOU  predzvesťou novej energie kapely a fanúšikovia sa majú zaručene na čo tešiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?